0.00грн.
Зробити замовленняВисокий урожай солодкого перцю

Вибір ділянки
При виборі місця посадки перцю необхідно врахувати його біологічні особливості. Це вимоглива до світла рослина, особливо у період формування бутонів. Нестача освітлення може спричинити пожовтіння листя та опадання зав'язей. Тому рекомендується вибирати рівні та освітлені ділянки, а землі, а ті які надто вологі та затінені, не підходять. Теплолюбний перець найуспішніше росте при температурі 20-30°С. При температурі нижче 15°С або вище 35°С зростання сповільнюється. Рослини перцю дуже чутливі до заморозків і можуть гинути при температурі 0.3°С. Для його вирощування краще вибирати легкі супіщані або суглинисті ґрунти з pH, близьким до нейтрального, багаті на органічні речовини. Вирощувати перець слід після капусти, бобових культур, огірків, цибулі та зернових, але не після пасльонових культур. На тій самій ділянці перець краще вирощувати не раніше, ніж через 3-4 роки через накопичення хвороб і шкідників у грунті.
Підготовка ґрунту
Для обробки ґрунту слід використовувати глибоку оранку, що виконується відвальними або безвідвальними плугами. При використанні відвальної оранки необхідно вирівняти поле восени, щоб уникнути додаткових проходів навесні. Навесні підготуйте ґрунт до висадки, вирівнявши поле, і розпушіть ґрунт на глибину 15-20 см. Якщо ґрунт не сильно засмічений і був вирівняний восени, можливо обмежитися однією передпосадковою культивацією, не вдаючись до боронування поля. У разі сильної засміченості проведіть додаткові культивації або обробіть ґрунт хімічним напівпаром. Якщо на полі багаторічні бур'яни, рекомендується застосовувати гліфосати із суцільною системною дією через 2 тижні після обробки. Для уникнення переущільнення ґрунту використовуйте технологічну колію і проводьте передпосадкову культивацію навісними знаряддями. Крім того, міжрядну обробку можна виконувати за допомогою культиватора, вносячи необхідні добрива під рядки та розмічаючи поля для ручної посадки та ліній крапельного зрошення.
Внесення добрив
Добрива, необхідні для вирощування перцю, необхідно вносити до висадки рослин, з урахуванням особливостей кожного елемента. Органічні добрива слід використовувати для попередніх культур, а мінеральні добрива – у різних дозах, залежно від типу елемента. Фосфорні та калійні добрива вносяться під осінню оранку у повній або частковій дозі, азотні ж - повністю всю норму з підживленням у вегетаційний період або частково з передпосівною культивацією та з підживленням у вегетаційний період.
При нестачі азоту листя рослин пожовкне, при дефіциті калію на кінцях листя виникає «крайовий опік», а недолік фосфору призводить до появи фіолетового відтінку на рослинах. Для запобігання неінфекційному захворюванню плодів - поверхневій гнилі, необхідно вносити кальцій у нормі 40-50 кг д.в/га. Також необхідно приділити увагу вмісту магнію у ґрунті.
Найкращим способом внесення добрив є крапельна система зрошення.
Вирощування розсади солодкого перцю
Для забезпечення успішного зростання перцю у відкритому ґрунті, рекомендується вирощувати його через розсаду. Починати слід з вирощування розсади у теплицях навесні, де насіння необхідно закопати на глибину 1 см за температури ґрунту 15°С. Щоб забезпечити правильне схожість, необхідно підтримувати температуру лише на рівні 25...30°С до появи сходів. Після цього необхідно знижувати температуру поступово протягом 4-7 днів, денну - до 12...16°С, а нічну - до 10...12°C. Надалі температуру можна підтримувати в сонячні дні на рівні 20...25°С, а в похмурі на 18...20°C, а вночі на 14...16°C (за умови, що температура грунту буде 18 ...20 °С, а вологість повітря 60-70%). Варто знати, що розсада перцю не зростатиме при температурі нижче 14°C. У цьому випадку початкове зростання сповільниться, стовбур починає здерев'янювати, що призводить до слабкого розвитку рослини, дрібної зав'язі та відсутності врожаю. Рекомендується загартувати розсаду за 10-15 днів до висаджування, знижуючи температуру повітря до 14-18°C вдень і 14°C вночі. Якщо необхідно отримати ранній урожай, який можна буде використовувати у свіжому вигляді, слід висаджувати 60-65 денну розсаду. Для вирощування перцю на переробку рекомендується висаджувати розсаду, якій потрібно 25-45 днів для повного дозрівання.
Як садити та доглядати за солодким перцем?
З метою приживлення та виживання розсади, температура ґрунту на глибині висадки не повинна бути нижчою за 15°С. Якщо висота розсади не більше 15 см, то рослини висаджують на глибину 5-6 см. Якщо сіянці переросли, їх висаджують під нахилом. Протягом 2-3 днів після висадки проводиться підсадка загиблих рослин і полив. Висаджування розсади рекомендується проводити у хмарні або вечірні дні.
Сутність схеми посадки розсади перцю переважно залежить від типу зрошення. Для вирощування на краплинному зрошенні найбільш підходяща схема 90+50x20 (відстань між краплинними трубками – 1,4 м, ширина ліній – 50 см), кількість рослин становить 71 000 шт./га.
У разі дощового поливу або проведення поливу по борознах часто застосовують схему посадки 70x20 см, кількість рослин - 71 000 шт./га.
Стає ясно, що така висока густота посадки необхідна для вітчизняних сортів перцю, тоді як іноземні гібриди характеризуються більш потужним розвитком і облистненістю, і відповідно, потребують більш розрідженої посадки (30 000-40 000 шт./га).
Догляд за перцем під час вегетації полягає у міжрядній обробці ґрунту, ручному прополюванні ліній, боротьбі з бур'яном, шкідниками та захворюваннями. Перець реагує на щільність ґрунту та нестачу повітря, тому ґрунт після кожного поливу чи дощу потрібно розпушувати. У той же час слід проводити підживлення мінеральними добривами.
Боротьба з бур'янами здійснюється шляхом проведення культивації та ручного прополювання. Препарати на основі трифлураліну можуть бути внесені до посадки розсади з урахуванням наступних обмежень у сівозміні. Якщо необхідно боротися із злаковими бур'янами під час вегетації, рекомендується використання будь-якого грамініциду.
Перша квітка на перці з'являється через 60 днів після посадки. Оптимальна температура зав'язування плодів становить 15-30°C. Якщо температура надто низька, виникають безнасінні плоди, а якщо надто висока, плоди можуть присохнути. Нестача світла також призводить до опадання квітів.
Профілактика захворюваності солодкого перцю
Перцева ділянка може зазнавати нападу різних шкідників, одними з найнебезпечніших з яких є совки. З боротьбою з цими комахами буває складно, оскільки їх багато видів, а вихід личинок розтягнутий у часі. Щоб запобігти збиткам урожаю, важливо проводити своєчасну обробку та прогнозувати вихід личинок, використовуючи феромонні пастки або записуючи активні температури повітря.
Попелиці та трипси є менш небезпечними для перцю, але за високого ступеня пошкодження цими шкідниками рослини можуть пригнічуватися та деформуватися, що може призвести до втрати врожаю або повної загибелі рослин. Крім того, шкідники, що смокчуть, можуть стимулювати поширення грибних та вірусних інфекцій.
На перці зазвичай спостерігаються грибні захворювання, такі як альтеріаріоз та бактеріоз, а також вірусні хвороби. В останні роки посадки перцю все частіше страждають від вірусних захворювань. Щоб запобігти їх поширенню, потрібно механічно видаляти заражені рослини, обробляти термічно посівний матеріал і боротися з шкідниками, що смокчуть. Чистосортний посівний матеріал, що пройшов спеціальну обробку, допоможе отримати розсаду, не уражену вірусними інфекціями.
Для боротьби з кореневими гнилями рекомендується використовувати біологічні препарати на основі бактерій чи суміші сильних фунгіцидів. Ці препарати краще застосовувати за 2-3 тижні до посіву, поливаючи робочим розчином 2-4 л на кожен квадратний метр.