phone-icon
Замовити дзвінок

Фунгіцид Скутер 40 гр | 200 гр

Відгуки:
(0)
  • Виробник: Сімейний Сад
  • Код товару: SAD-1-31
  • Наявність: В наявності
30.00грн.
Знайшли дешевше?
Купити в один клік
Введіть номер телефону і ми передзвонимо
Доступні варіанти
Доставка

Нова Пошта

Безкоштовна доставка

При замовленні від 5000 грн

Оплата

Карткою Visa/Mastercard чи готівкою у відділенні

  • Огляд товару
  • Відгуки (0)
  • Питання (0)

Контактний фунгіцид для захисту від хвороб плодових, ягідних культур та винограду.

Діюча речовина:
сірка, 800 г/кг

Препаративна форма:
водорозчинні гранули (ВГ)

Період захисної дії:
1,5 тижні

Упаковка:
40 г (пакет), 200 г (пляшка)

Класифікація ВООЗ:
ІІІ клас (помірно токсичний)

Особливі характеристики продукту

Найбільш повно препарат проявляє свою ефективність при температурі +18-25°С градусів.  Після того, як нанести розчин на листя рослин, він починає свою дію вже через 3 години. Причому краще сірка працює на сонці, так як основний діючий компонент – леткі сполуки сірки, виникають при випаровуванні вологи з поверхні листя.

Але варто взяти до уваги, що при температурі вище 30 °С можливі опіки рослин, тому обробки сіркою не рекомендовано.

Для запобігання фітотоксичності препарату не варто змішувати сірку з препаратами, які мають лужну реакцію та не використовувати сірковмісні препарати раніше, ніж за 15 днів після застосування препаратів на олійній основі.

Сірка була відома людині ще в глибоку давнину. Гомер в “Одіссеї” згадував про те, як сіркою, обкурювали приміщення, в засхисті від шкідливих фітопатогенів. Більш того, сірка вважалася засобом чудодійним і в перекладі з грецької так і звалась theion – божественна. Пліній Старший (23-79 рр. н.е.) в “Природній історії” писав: “Сірка застосовується для очищення житла, так як багато є думок, що запах і горіння сірки можуть вберегти від всяких чар і прогнати нечисту силу, хвороби відвертаються за допомогою очищаючих випаровувань сірки».

 Але сірка захищала від хвороб не тільки людей, а й рослини. Нею обкурювали виноградники, а «сірчаним колором» (найтоншим порошком сірки) посипали листя рослин. Найцікавіше, що «сірчаний колор» успішно застосовують для захисту садів і городів досі. Для цього використовується готова «колоїдна сірка» – порошок (дуже дрібні частинки), який змішують з водою (додаючи прилипач Мачо) і обприскують ним рослини.

 Як працює сірка?

Активність сірки проти хвороботворних грибків має в основі дуже цікавий механізм.

Сама по собі суспензія (розведена сірка у воді) ніякої активності, в тому числі і фунгіцидної, не проявляє. Але при взаємодії з білками грибка речовина швидко розкладається, виділяючи сірководень або сульфід водню (H2S, відомий як газ з характерним запахом тухлих яєць), сірчистий ангідрид (діоксид сірки) і молекулярну сірку. Саме ці продукти хімічної реакції сірки і вбивають патоген.

 Те, що гази можуть виступати в якості сигнальних молекул, стало відомо відносно давно, проте вивчення газоподібних гормонів продовжує залишатися активною областю досліджень. Першою подібною речовиною виявився етилен CH2 = CH2, який контролює дозрівання плодів у рослин. В кінці 1980-х років була відкрита сигнальна функція у оксиду азоту NO, який виявився залучений в дуже велике число молекулярних процесів у тварин та у людини. Пізніше стало відомо про біологічну роль і сірководню у захисті рослин.

Сірководень, проникаючи крізь оболонку спор грибка, пригнічує продукування життєво важливих для мікроорганізму ферментів – наприклад, поліфенолаксідазу, яка відповідає за клітинне дихання. Молекулярна сірка зв’язує мінеральні елементи в складі ферментів, перетворюючи їх в сульфіди. Метаболізм грибкової клітини грубо порушується, фактично виходить з ладу і патоген (грибна інфекція) – гине. Сірка як хімікат хороша тим, що не містить отруйних компонентів, нешкідлива як для рослин (не накопичується в них), так і для людей.

До речі, колоїдна сірка, як порошок, включена в рецептуру медикаментів і на її основі розроблені такі засоби, як сірчана мазь (призначається при ураженні шкіри кліщами); сульфолан (допомагає впоратися з екземою); тіолан (використовується в разі, якщо є дерматологічні патології).
 

Культура

Спектр

Зерняткові (яблуня, груша, айва),

ягідні культури (смородина, агрус, інші), квіти (троянди, інші)

Борошниста та американська борошниста роса, парша, іржа
Виноград

Оїдіум (борошниста роса), чорна плямистість (ескоріоз, сухорукавність, фомопсис)

 Препарат має високу активність газової фази, завдяки чому стримує розвиток павутинних кліщів на культурах.

Також ефективним є використання колоїдної сірки проти різних лишайників на деревах (обробка розчином по голому дереву ранньої весни та восени викорінююча).

 Норми витрати: 40-80 г на 10 л води на дерево (до 2 м) або 2-5 кущів

Період застосування: плодові, ягідні, квіти – від фази розпускання бруньок до початку цвітіння та після цвітіння, виноград – двічі перед цвітіням (на стадії 40% розпускання бруньок та при появі 3-х листків, які повністю розпустились) з інтервалом 8-14 днів та по ознаках хвороби

З підвищенням температури до +25 °С і вище має ефективну газову фазу, що є важливою властивістю препарату і забезпечує додаткову перевагу в захисті від борошнистої роси – повний контроль патогена в важкодоступних місцях і захист тих частин рослини, куди препарат не потрапив під час обробки.

 У період росту плодів на американських сортах яблук (Голден Делішес, Айдаред, Ред Чіф, інші) не рекомендується проведення обробок сірковмісними фунгіцидами в зв’язку з ризиком утворення сітки на плодах.

Період очікування: 30 днів

Кількість обробок – 4

Захисна дія – 1,5 тижні

Відгуки (0)

Відгуків про цей товар ще не було.

Питання (0)

Немає питань про даний товар, станьте першим і задайте своє питання.