Екстракти Аскофілума вузловатого

Екстракти Аскофілума вузловатого

Аскофілум вузлуватий - незвичайна водорость. Його особливість в тому, що він не проти рости в літоральній зоні. Це частина суші, яка затоплюється водою під час припливу, але після відливу стає нижньою частиною берега. Тобто, час від часу водорість опиняється то на суші, то у солоній воді. Всього за одну добу цей рослинний організм може пережити спочатку надмірне зволоження водою з надвисоким ступенем мінералізації, вже після обіду опиниться під палючим сонцем, а з приходом ночі відчути перепад температури майже у 20°.

Навіть в таких суворих умовах, як літоральна зона північних широт, аскофілум має конкурентів. Всі вони разом щодня піддаються сильним стресам, прицьому, вони ще й змушені конкурувати між собою.

Переживаючи таку кількість викликів, щоб вижити, рослина розвинула чимало механізмів самозахисту. Основний з них - неймовірна концентрація гормонів росту. Кожна клітина аскофілума - це пігулка, наповнена до країв біостимуляторами.

Тим не менш, увага наукового світу до водорості була неоднозначною. Аскофілум мав дуже просте використання: його скошували на органічне добриво (подібне до гною), використовували для упаковки інших морепродуктів. Саме тому, більшість вчених вивчали лише способи збільшити збори аскофілума в природному середовищі, але не всі.

Вже відомо, що хімічний склад аскофілуму непостійний впродовж року. Це логічно, адже сьогодні йому потрібно рости, через місяць - рятуватися від перепадів температури або посухи, ще через час - залишити потомство. І кожного разу йому для цього потрібні різні гормони та біологічно-активні речовини.

Вчені дізналися, що токоферол (вітамін Е) найбільше синтезується у вересні та лютому, в інші місяці його менше. Пік концентрації холіну спостерігається взимку і навесні, а в червні-серпні його концентрація дуже низька. Навпаки, влітку найвища концентрація антимікробних речовин. У жовтні виявили найвищий рівень гіберелінів, а найнижчий - в січні. Саме тому, якщо взяти два різних біостимулятора, зроблених з Ascophyllum nodosum, вони можуть мати кардинально різний склад, отже, різну дію на Вашу культуру.

В Max600 SeaSailer основними компонентами є цитокініни та гібереліни (не менш, ніж 600 ppm). Така композиція була підібрана не дарма, адже ці гормони діють в тісній синергії.

Альгінова кислота має позитивний вплив на грунт. 1 кг цієї речовини може увібрати 300 г води. Крім того, вона помітно активує ту частину грунтової мікрофлори, що відповідає за утворення структурних частинок. Завдяки такому вдалому поєднанню, цей продукт не тільки сприяє покращенню структури грунту, але і підвищує його вологоємність.

Наступна складова - манітол. Рослинна клітина використовує цю речовину для зберігання води. Завдяки манітолу, рослинна клітина спочатку вбирає вологу, потім не дає їй задарма витрачатися під час спеки. За кордоном манітол використовують як унікальний хелатоутворювач. В залежності від умов сезону, його вміст у продукті може коливатися, та зазвичай досягає 10%.

Остання складова - амінокислоти та пептиди. SeaSealer містить 1.5% амінокислот, адже вони не є ключовою складовою. Та при внесенні в грунт, зв'язані у пептиди амінокислоти поступово розкладаються мікрофлорою, що створює ефект пролонгованого захисту рослини від стресів.

Коментарі